Küresel Vanalar ve Akış Kontrol

Maksimum Güvenlik ve Güvenilirlik

Böhmer’in ürünlerinden istediği şey budur. 60 yıldır Sprockhövel’de ve 1999 yılından beri Hattingen’deki ikinci tesiste Böhmer, kalite ve operasyonel güvenlik standartlarını belirleyen küresel vanalar üretmektedir.

Başlangıçta madencilik sektörü için emniyet kapama vanaları imal eden Böhmer, bu ürünün başarısını ve sürekli AR-Ge çalışmalarını arkasına alarak portföyünü petrol, gaz, sıcak su ve buhar proselerini de içerecek şekilde genişletmesini sağlamıştır.

Böhmer, DN 3 ila DN 1400 (1/8 “ila 56”) arasındaki boyutlarda neredeyse her uygulama için 500 bar’a kadar (Class 2500) basınca uygun küresel vanalar üretmektedir.

Böhmer ürünleriyle tüm dünyada standartları belirler. En temel dizayn parametreleri ve en küçük çaplarda dahi tüm dünyada yarım asrı aşan bir süredir mihenk taşı olmayı başarmıştır.

Küresel Vanalar ve Akış Kontrol

Böhmer Vanalar, tüm dünyada petrol ve doğalgaz iletim ve dağıtım boru hatlarının güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Böhmer küresel vanaları, emniyetin özellikle önemli olduğu gaz depolarında, örn. SAE emniyetli kapama ünitelerinde kullanılmaktadır.

Böhmer küresel vanaları, inşaat ve endüstride hidrolik ve pnömatik makine parçalarının güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar.

Yalıtımlı Böhmer küresel vanaları, yeraltı ve yerüstü bölgesel ısıtma şebekelerinde ve iletim istasyonlarında güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Küresel vanalarımız, etilen, propilen, propan, bütan gibi rafineri ürünleri için imal edilen boru hatlarında ve FCC ünitelerinde güvenilir bir kullanılır. Spesifik uygulamalar için tasarlanmış küresel vanalarımız ile akışkanın hem sıvı hem de gaz halindeki kritik geçiş evrelerinde bile güvenli bir çalışma sağlanır.

Böhmer ürünleri, özellikle parçalı gövdeli küresel vanalar, tüm dünyada onshore ve offshore platformlarda kullanılmaktadır.

Böhmer küresel vanaları onaylanmış tasarımı ve malzemeleri sayesinde, hemen hemen her gaz için güvenle kullanılabilmektedir.

Böhmer küresel vanaları, ilgili tüm sektörlerde (gaz, petrol, bölgesel ısıtma / buhar, özel gazlar ve sıvı, katı maddeler) faaliyet göstermektedir.

Her Noktada Güvenlik

Vanalar sıklıkla aşırı yüklere ve değişken dinamik basınçlara maruz kaldıklarından, her türlü mikro çatlak için dahi korozyonu önleyecek ve malzeme yapısındaki bozulmaları tölere edecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Böhmer ürünler tüm vana kesiti boyunca tam penetrasyonla; kusursuz, çatlaksız ve herhangi bir füzyon etkisi olmadan kaynaklanır.

Ayrıca küresel vananın operasyona uygunluğu imalattan çıkmadan en ağır test prosedürleriyle denenir. Kaynak noktaları görsel olarak, magnetik parçacık testler, ultrasonik ve radyografik olarak testlere tabi tutulur.

Ve Böhmer, ürünlerinin mükemmelliğini teyit ettirmek için bağımsız test kuruluşlarıyla çalışır.

Tümüyle kaynaklı vanaların kalıcı operasyonel güvenliği, Böhmer için 1 numaralı önceliğe sahiptir.

En Zor Akışkanlarda Uzman

56 inç nominal çapa kadar parçalı gövdeli küresel vanalar, Böhmer ürün grubunun ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu tasarımda küresel vanalar, aşırı derecede aşındırıcı ve korozif sıvılar için oldukça uygundur.

İki parçalı veya üç parçalı küresel vanalar, parçaları veya kapama birimleri kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Küresel vanaların gelişmiş tasarım özellikleri bakım süreçlerini oldukça kolay ve verimli bir hale getirmektedir.

Dizel komplex bir hidrokarbondur. Yakıt bakımı sadece filitrasyon olamaz.. Ayrıca yakıt sadece tankınızda değil, ana tankla yanma odası arasındaki tüm tesisatta bekler ve bozulur. Yakıtın yanma kalitesini bozmadan tank içerisinde aktif bakım yapan bir sistem kullanırken, tesisatınızın geri kalanında bekleyen yakıtın da pasif olarak korunmasını sağlamalısınız.

Baştan Sona Performans

Bölgesel ısıtma ve buhar vanaları, proses güvenliğini sağlamalı ve tüm koşullara dayanıklı olmalıdır. Özellikle yeraltı montajında minimum ​​30 yıl bakım gerektirmeyen bir yapı sağlanmalıdır.

Tüm Böhmer bölgesel ısıtma küresel vanaları bu gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Bölgesel ısıtma küresel vanaları için çok sayıda uygulama mevcuttur. Yeraltı merkezi ısıtma sistemlerinden iletim istasyonlarına, şirket içi borulamaya kadar, Böhmer bölgesel ısıtma ve buhar vanaları, istisnai güvenilirlikleriyle üstünlük sağlamaktadır.