Dizel Yakıt Bakım Sistemleri

Dizel Yakıt Bakım Sistemleri

DEPODA NELER OLUYOR?

Bir çok tesis optimum speklerde ve iyi kalitede dizel yakıt satın aldığını düşündüğünden, depolanan dizelin ne durumda olduğu çoğunlukla sorgulamaz. Şartlar artık eskisi gibi değil. TIER4 enjeksiyon sistemlerinin kullanıldığı bugünün yeni sorusu;
Dizeli Nasıl Depolamalı ve Bakımını Nasıl Yapmalıyım?”

Bu soru 2-4 μm toleransla ve 30.000 PSI a kadar basınç altında çalışan yeni tip enjektörlerin sağlıklı çalışması; dolayısıyla enerji devamlılığı ve iş sürekliliği açısından artık kaçınılmaz.

OYUN DEĞİŞTİ!

Kritik operasyon koduyla çalıştırdığımız tesisler için artık bugünün yakıtını, yakıt sistemlerini ve yeni koruyucu bakım gerekliliklerini açıkça anlamak durumundayız. 10 yıl önce dizel motorlar, EVERGEE’nin bugün sunduğu yakıt bakım kalitesine ihtiyaç duymazlardı. Kötü kalitedeki bir yakıtla bile motorlar çalışabilirdi. Belki istenen verimle değil; ancak çalışabilirlerdi.

Bugün ise imalat spekleri değişmiş yeni dizel yapısı ve gelişmiş TIER4 motorlar; depolanan yakıtın tank içerisinde sürekli bakımının yapılmasını gerektirir. Fiziksel, biyolojik ve kimyasal koruma aşamalarıyla yakıt sürekli kontrol altında tutulmalı ve bu bakım izlenebilir/raporlanabilir olmalıdır.
Emin olun ki kötü yakıt artık sadece siyah duman ya da daha az güç üreten motorlar anlamına gelmiyor.

Bakımı Yapılmamış Dizel Artık Tesis Duruşları ve Büyük Kayıplar Demek..